Shqipëria tjetër, U-21 turpërohet në Rumani

Në natën e kualifikimit të Shqipërisë në Euro 2024, një skuadër tjetër kuqezi zbriti në fushë dhe dështoi në mënyrë spektakolare. Shqipëria U-21 zhvilloi ndeshjen e pestë kualifikuese në Grupin E ndaj Rumanisë U-21 në transfertë. Kuqezinjtë u mundën 5-0, në sfidën që u luajt në stadiumin “Superbet Arena”. Trajneri Alban Bushi e nisi me këtë

Vazhdoni leximin →

Gazetari nga Kosova sulmon Alban Bushin

Kohët e fundit po bëhet çështje debati në Kosovë zgjedhja e futbollistëve dardan të luajnë për Kombëtaren e madhe, Shqipërinë. Rastet e Mirlind Dakut, Arbnor Mujës, Adrion Pajazitit dhe Medon Berishës kanë ngritur polemika në një pjesë të opinionit publik të Kosovës. I tillë është edhe gazetari Ylber Kelmendi. Me një postim në rrjetin e

Vazhdoni leximin →

Vëllezërit “siamezë” Shpendi

Njëri luan te Empoli dhe tjetri te Cesena në Serie C ndërsa ky është viti i parë që nuk aktivizohen në të njëjtën skuadër. Po flasim për vëllezërit Shpendi, talente që ndezin me shpresë shqiptarët për një të ardhme edhe më të ndritur të Kombëtares A. Dy talentet Stiven dhe Cristian, të rritur në Itali

Vazhdoni leximin →