Zyrtare/ Bylisi rikthehet në  Kategorinë Superiore

Bylisi ka siguruar matematikisht pjesëmarrjen në Superiore për sezonin e ardhshëm. Në javën e 29-të të Kategorisë së Parë, skuadra ballshiote ka arritur të marrë një fitore 3-2 përballë Korabit duke u ngjitur në vend të parë me 67 pikë(në pritje të ndeshjes Elbasani-Apolonia, ora 19:00). Në ndeshjet e tjera, Luzi ka arritur të marrë

Vazhdoni leximin →

Ferko: Kampionat i trukuar

Alfred Ferkon e bind ky Flamurtar. Drejtori i klubit thotë, se kjo skuadër po prodhon dhe është në momentin e duhur. Ferko pohon se ndeshja e radhës ka vlerën e tri pikëve. Na vjen mirë që Flamurtari po fiton dhe po prodhon. Më në fund besoj se edhe po argëton tifozët vlonjatë. Janë disa ndeshje

Vazhdoni leximin →

Akuzat nga Vlora kundër Elbasanit, Nevil Dede: Qentë le të lehin…

Elbasani ka qenë në epiqendër të polemikave gjatë javës së fundit, pasi verdheblutë barazuan kundër Flamurtarit. Pas mënyrës rokamboleske në të cilën erdhi barazimit mes dy skuadrave, nga vlonjatët erdhën akuza të rënda për favorizim të verdhebluve gjatë këtij kampionati në Kategorinë e Parë. Megjithatë, duket se elbasanasit kanë lënë pas krahëve ato situata dhe

Vazhdoni leximin →

Flamurtari shkarkon stafin teknik

Barazimi i djeshëm pa gola përballë Besës në Vlorë nuk është kapërdirë lehtë nga drejtuesit e klubit të Flamurtarit, që kanë vendosur që të shkarkojnë nga detyra trajnerin Dritan Resuli dhe stafin e tij teknik. Presidenti Sinan Idrizi ka shkarkuar nga detyra teknikun dhe skuadra në stërvitjen e sotme është drejtuar nga drejtori sportiv Alfred

Vazhdoni leximin →

Moti i keq shtyn sfida në Superiore dhe tek e Para

Departamenti i Garave në FSHF bën me dije se ndeshja Skënderbeu-Dinamo e kampionatit “Abissnet Superiore” dhe ndeshja Kastrioti-Bylis e Kategorisë së Parë, të programuara për t’u luajtur sot, do të shtyhen për shkak të kushteve të rënduara atmosferike. Në ditët në vazhdim Departamenti i Garave në FSHF do të përcaktojë datat se kur do të

Vazhdoni leximin →