Kombëtarja e nis dhe e mbyll me Ukrainën

Shqipëria njohu pasditen e së enjtes kundërshtarët që do të ketë përballë në grupin B1 të UEFA Nations League. Kuqezinjtë do të përballen me Çekinë, Ukrainën dhe Gjeorgjinë, teksa UEFA ka publikuar edhe kalendarin e plotë të Shqipërisë në këtë kompeticion. Shqipëria do ta nisë rrugëtimin në UEFA Nations League në transfertë ndaj Ukrainës. Ky takim

Vazhdoni leximin →

Kalendari i plotë për Euro 2024

Ky është kalendari i plotë i fazës së grupeve Euro 2024 që starton në muajin qershor në Gjermani. 14 qershor Gjermani vs Skoci (Munich, 21:00)   15 qershor Spanjë vs Kroaci (Berlin) Itali vs SHQIPËRI (Dortmund) Hungari vs Zvicër (Koln)   16 qershor Danimarkë vs Angli (Gelsenkirchen) Play Off A vs Holandë (Hamburg) Slloveni vs Serbi (Stuttgart)

Vazhdoni leximin →

Kalendari “shtyp” edhe Kategorinë e Parë

Nuk ka ferymëmarrje as për Kategorinë e Parë ku ndeshjet zhvillohen çdo tre ditë por mesa duket, lodhja nuk ndikon aspak në spektakël, ose minimalisht në finalizim. FSHF po tregohet e pamëshirshme edhe me anëtarët e saj të dorës së dytë duke u ngarkuar një kalendar aspak normal edhe pse pothuajse të gjitha klubet kanë

Vazhdoni leximin →