Zvicër-Itali u ndoq nga 1.64 milionë telespektatorë

“SRF 2” ka bërë publike shifrat e takimit mes Zvicrës dhe Italisë. Sipas të dhënave ky takim është ndjekur të paktën për pak sekonda nga plot 1.64 milionë telespektatorë ndërsa nga minuta e parë e deri në atë të fundit përpara ekranit kanë qenë 1.36 milionë banorë. Gjashtë ditë përpara këtij takimi Zvicra luajti përballë Gjermanisë,

Vazhdoni leximin →

Variantet e Shqipërisë për të kaluar grupin

Së pari po sqarojmë se ndeshja e ditës së hënë në ora 21.00, do të jetë kryendeshja e krejt historisë së futbollit shqiptar, qëkur u njoh si lojë në Shqipëri. Të hënën se do të ketë me shumë tifozë se sa në ndeshjen me Italinë. Shqipëria luan me Spanjën, ekipi i madh botëror, por spanjollët

Vazhdoni leximin →

Spalletti synon të “kopjojë” Shqipërinë

Trajneri Luciano Spaleti ka folur në konferencën për shtyp përpara ndeshjes me Spanjën. Ai ka kërkur nga lojtarët e tij që të luajnë si ndaj Shqipërisë dhe të komandojnë lojës, pa iu lëshuar terren spanjollëve. Përndryshe do të dalin shumë keq nga ajo ndeshje. Për Italinë tashmë situata është serioze. Pasi fitoi ndeshjen e parë

Vazhdoni leximin →

Në Kroaci vlerësojnë Shqipërinë

Shqipëria nis sprintin e fundit drejt përgatitjeve për ndeshjet e Kampionatit Evropian që do të zhvillohet në Gjermani. Takimi i parë do të zhvillohet më datë 15 qershor ndaj Italisë në Dortmund, ndërsa katër ditë më pas është sfida ndaj Kroacisë. Ekipi ballkanas e ka marrë seriozisht sfidën, sepse ndeshja e dytë do të vendosë

Vazhdoni leximin →

Jorginho: E sigurt është që grupi ynë do të dhurojë spektakël

Mesfushori i Italisë, Jorginho foli për faqen zyrtare të UEFA-s përpara fillimit të Kampionatit Europian, Gjermani 2024, ku skuadra e Luciano Spalletti-t do të përballet në grup me Shqipërinë, Spanjën dhe Kroacinë. I pyetur pikërisht për vështirësinë e grupit ku ndodhet Italia, ai theksoi se kanë kundërshtarë të fortë, ndërsa shtoi se e sigurt është

Vazhdoni leximin →

Me Italinë : “o sot o kurrë”

Dëmtimet e fundit në kampin italian ku Frattesi dhe Fagioli i shtohen listës së telashete të trajnerit Luciano Spalletti, e bëjnë edhe më të brishtë skuadrën e kaltër. Bashkë me Barrella-n ende në infermieri, Italia rrezikon që të luajë në sfidën me Shqipërinë në 15 qershor pa dy mesfushorët e Interit dhe mbrojtësin e Juventusit.

Vazhdoni leximin →

Carragher: Grupi B, fatal!

Për Jamie Carragher nga Grupi B do të mbijëtojnë skuadra si Spanja dhe Kroacia.  Në këndin e tij të opinionistëve, ish-mbrojtësi legjendar i Liverpool ka parashikuar se ky grup, i konsideruar si “i ferrit”, do të jetë fatal për kampionët e Europës në fuqi. “Për mendimin tim Italia nuk kalon fazën e grupeve. Ata gjenden në

Vazhdoni leximin →

Zlatko Dalic publikon listën e Kroacisë

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic ka zyrtarizuar sot listën provizore të futbollistëve, të cilët do të kenë mundësi të përfaqësojnë vendin e tyre në Euro 2024. Kështu Kroacia bëhet përfaqësuesja e parë e Grupit B, i cili plotësohet nga Spanja, Italia dhe Shqipëria, e cila tregon “armët”. Në listën provizore të Daliç vihen re emra

Vazhdoni leximin →

Spalletti: Askush nuk feston që na ka në grup

Shorti i “Euro2024”, mbi të gjitha grupi i Shqipërisë, i cilësuar si grupi i “ferrit”, vijon të bëjë zhurmë në mediat e huaja. Në Itali nuk janë shumë të lumtur, ky grup “bombë” vjen në një moment të vështirë për ta, por Luciano Spalletti pranon verdiktin duke i kujtuar të gjithëve se në fund të

Vazhdoni leximin →