Gasperini: Mos ngatërroni racizmin me fyerjet, tek ne luan Gjimshiti!

Një temër e vjetër është hapur sërish në Itali, ndërsa tifozët e Atalantës ofenduan sulmuesin e Juventusit, Dushan Vlahoviç. Pak a shumë, siç i ndodhi Romelu Lukakut në Torino, në sfidën e Kupës mes Juventusit e Interit, sulmuesi serb u ofendua mbi baza raciste, sipas shprehjes standarde të “ciganit” (zingaro). Trajneri i Atalantës, Gasperini, deshi

Vazhdoni leximin →

Kombëtarja humb Berat Gjimshitin për Poloninë!

Lajmet nga Italia janë të këqija për Atalantën dhe për ekipin përfaqësues. Berat Gjimshiti nuk do të mundë të luajë në kombëtare në ndeshjen ndaj Polonisë në eliminatoret e Europianit 2024 në 27 mars. Analizat mjekësore, të bëra ditën e djeshme, që pas dëmtimit në ndeshjen ndaj Napolit, dëshmuan që qendërmbrojtësi shqiptar do të duhet

Vazhdoni leximin →