Bajerni e ka “spitalin” plot në “Alianc Arena”, kërkon pilates dhe specialist joge

Bavarezët synojnë që, krahas metodave klasike të kurimit, të përdorin edhe metoda alternative, duke qenë se një numër jo i vogël lojtarësh kyç kanë pësuar dëmtime dhe ndodhen “jashtë shërbimit” para fillimit të sezonit të ardhshëm. Përgatitjet për sezonin e ri nuk po ecin sipas planit, kështu që, krahas rezultateve të dobta, në “Alianc Arena”

Vazhdoni leximin →

Capekoense fiton trofeun e parë mbas tragjedisë

Ekipi brazilian Capekoense fitoi kampionatin e Santa Katerinës që është trofeu i parë për këtë klub, mbas fatkeqësisë ajrore tragjike, në të cilën humbi jetën numri më i madh i futbollistëvë të këtij klubi, në nëntor 2016. Në ndeshjen e javës së tetë të kampionatit lokal, Capekoense fitoi 2-0 ndaj Zhoinvilit, duke e siguruar vendin

Vazhdoni leximin →