Sakramento fiton ndeshjen e parë të plej ofit në 17 vjet!

U desh të kishin përballë kampionët në fuqi që patën fatin e keq të ndesheshin me këtë kundërshtar pikërisht tani. Sakramento Kings është një nga ekipet modeste të NBA-së, dhe kishte 17 vite që nuk fitonte asnjë ndeshje në plej of. Sidoqoftë, “mbretërit” ia dolën 126-123 në fushën e tyre ndaj Golden Stejtit, falë edhe

Vazhdoni leximin →