Disiplina “kapet” me të Parën…

Komisioni i Disiplinës dhe Etikës në FSHF ka dhënë vendimet e radhës duke bërë “shembull” Vorën dhe Flamurtarin. 100 mijë lekë gjobë për Vorën për shkak të sjelljeve të gabuara të spektatorëve duke hedhur sende në terrenin sportiv, ndërsa zv/trajneri i Flamurtarit duhet të mungojë disa ndeshje. Gjoba ka edhe për Lushnjen dhe Elbasanin; 1.

Vazhdoni leximin →

Flamurtari del sërish kampion në basketboll për femra!

Prej kohësh nuk po u gjendet rival. Flamurtari vazhdon të dominojë basketbollin për femra në Shqipëri dhe ja ku erdhi një tjetër trofe. Vajzat vlonjate fituan titullin kampion pasi triumfuan në finalen e katërt të plej ofit ndaj Partizanit në Pallatin e Sportit “Asllan Rusi”. Rezultati në kryeqytet ishte 80-73 duke treguar për rivalitet, ndërsa

Vazhdoni leximin →