E bujshme nga media turke: Fenerbahçe ka marrë Sarrin

‘Arrihet akordi mes Maurizio Sarrit dhe presidentit Ali Koc; italiani do të jetë trajneri i ri i Fenerbahcesë’. Bomba mediatike lëshohet nga Turqia, pikërisht nga e përditshmja ‘Ajansspor’ që tregon për takimin mes drejtuesve të Fenerbahçes dhe trajnerit toskan që është ende në kontratë me Juventusin Fenerbahce që në Super Ligën Turke është në vendin

Vazhdoni leximin →

Mesut Ozil, vjen edhe firma me Fenerbahcenë

Mesut Ozil firmosi më në fund kontratën me Fenerbahcen.Ish mesfushori I Arsenalit nënshkroi me skuadrën turke për 3 vjet e gjysmë me Fenerbahcen që e mori futbollistin me parametra zero pasi Ozil gjeti akordin me Topcinjtë e Londrës për zgjidhjen e kontratës mes tyre. ‘Një ëndërr e bërë realitet’-është slogan i përdorur nga Fenerbahce teksa

Vazhdoni leximin →