Fenerbace në finalen katërshe të Euroleague

Skuadra turke e Fenerbahce kaloi në kohën shtesë Monaco 80-79 për të siguruar suksesin në ndeshjen e pestë pas barazimit 2-2. Në principatë, ekipi turk arriti të kompletonte një mision që dukej shumë i vështirë duke kaluar në kohën shtesë bardhekuqtë e Obradovic dhe për të siguruar kështu finalet e Berlinit. Pas 5 ndeshjeve shumë

Vazhdoni leximin →

Federata Turke e Futbollit ndëshkon Trabzonspor

Pas disa ditësh heshjte, Federata Turke e Futbollit ka vendosur që përveç gjobave financiare, të ndëshkojë me gjashtë ndeshjesh në shtëpi pa tifozë, skuadrën e Trabzonspor, për agresionin e tifozëve të kësaj skuadre ndaj lojtarëve të Fenerbahce pas ndeshjes së 17 marsit. Gjatë takimit të luajtur në stadiumin “Papara Park”, në Trabzon, të cilin Fenerbahce

Vazhdoni leximin →

Turqi, skena çmendurie në Trabzonspor-Fenerbahçe

Një ndeshje me një fund për t’u harruar dhe që risjell me forcë temën e dhunës së shfrenuar në stadiumet e kampionatit turk. Suksesi 3-2 i Fenerbahçes në fushën e Trabzonsporit, falë golit vendimtar të ish-sulmuesit të Chelseat, Michy Batshuayi, ishte justifikimi për të shkaktuar reagimin fatkeq të disa mbështetësve të skuadrës vendase pas bilbilit

Vazhdoni leximin →

Derbi i Turqisë, kaos në Rijad

Sonte, në orën 18:45, në kryeqytetin e Arabisë Saudite, Riad, ishte programuar për t’u zhvilluar Superkupa e Turqisë, ku do të përplaseshin gjigantët e futbollit të këtij vendi: Fenerbahçe dhe Galatasaray. Dy skuadrat ishin gati të përplasur brirët, por ndeshja nuk do të luhet për shkak të një incidenti diplomatik mes Turqisë dhe vendit organizator

Vazhdoni leximin →