Milan, histori spiunazhi; Fasone ndiqte gazetarët

Problemeve të Milanit iu shtohet edhe historia e spiunazhit. Ish administratori i deleguar i kuqezinjve ka përndjekur gazetarët për të gjetur atë që ai mund ta pëkufizonte si spiun. Lajmi bëhet i ditur nga të përditshmet ”La Repubblica’ dhe Il Sole 24 Ore’, sipas të cilave objekt i përndjekjes nga Fassone janë bërë 4 gazetarë;

Vazhdoni leximin →