Guardiola i përgjigjet me stil komplimentit të Samuel Etosë!

Nuk është se kanë shkuar tepër mirë së bashku, ndonëse fituan mjaft në shoqërinë e njëri-tjetrit. Pep Guardiola dhe Samuel Eto patën relata të stuhishme (herë-herë) në “Kamp Nou”, dhe në 2009 u ndanë përfundimisht kur kamerunasi kaloi tek Interi. Gjithsesi, koha ka kaluar dhe të dy kanë vlerësim për tjetrin. Një lojë komplimentesh që

Vazhdoni leximin →

Samuel Eto këshillë Salahut: Shko te Barcelona dhe jo te Reali!

Ish-futbollisti i Barcelonës Samuel Eto i bëri thirrje futbollistit egjiptian të Liverpulit, Mohamed Salah, që të bashkohet me klubin katalonjas, nëse ekziston mundësia. Forma e shkëlqyer e Salahut gjatë dy viteve të fundit ka bërë që këtë sulmues këmbëshpejtë ta synojnë klubet e mëdhenj, midis tyre Barcelona dhe Reali i Madridit. Sulmuesi egjiptian ka shënuar

Vazhdoni leximin →