Erikseni: I lumtur që tregova se jam ende futbollist!

Kështu u shpreh lojtari ofensiv i Danimarkës pasi u rikthye në kombëtare, madje duke shënuar gol pas dy minutash në ndeshjen miqësore ndaj Holandës në Amsterdam (2-4).  “Jam i lumtur që munda të tregoj se ende mund të luaj futboll, – tha 30-vjeçari për televizionin holandez, – ndihem sikur kurrë nuk kam qenë larg ekipit.

Vazhdoni leximin →

Mrekullia “Eriksen” në shifra: Gol pas 287 ditësh, 2’ pasi hyri në fushë, në ndeshjen e 110-të!

Futbolli i njeh këto momente, dhe janë padyshim ndër më të bukurit që mund të ofrojë. Një kënaqësi e pamasë u ndje në stadiumin “Johan Krujf” të Amsterdamit kur Kristian Eriksen shënoi, edhe pse ishte goli i ekipit kundërshtar të Holandës, Danimarkës. Brohoritja ishte nga stoli danez, nga shokët e futbollistit në fushë, nga tifozët

Vazhdoni leximin →