Deschamps ka një emër surprizë për Europianin

Trajneri i Francës, Didier Deschamps ka nisur të mendojë për listën me emrat që do të përfaqësojnë “Gjelat” këtë verë në Europianin që zhvillohet në Gjermani. “Les Bleus”, janë një nga kombëtaret favorite për t’i shkuar deri në fund turneut teksa organika në dispozicion të Deschamps ofron alternativa luksi. Në Euro 2024, Franca mund të

Vazhdoni leximin →

Deschamps i alarmuar me kalendarin e ndeshjeve

Kalendari i ngjeshur, është shndërruar në një shqetësim real për trajnerët e skuadrave. I fundit që dallon mungesë energjie në ekip, është Didier Deschamps, tekniku i Francës. Pas dy miqësoreve të muajit mars ndaj Gjermanisë dhe Kilit, numir një i “gjelave” theksoi se lojtarët e tij ishin të lodhur dhe nuk mundën të jepnin maksimumin

Vazhdoni leximin →

Deschamps: Situata e Pogba më trishton

“Nuk e imagjinoj për asnjë çast që Pogba të ketë pasur qëllim të dopohet”- shkruan trajneri i Les Bleus, Didier Deschamps, në një deklaratë pas dënimit të mesfushorit për doping. “Nuk e imagjinoj për asnjë çast që Paul të ketë pasur qëllimin, vullnetin për tu dopuar – shkruan Deschamps – Unë që e njoh mirë,

Vazhdoni leximin →

Franca publikon listën

Trajneri i Francës, Didier Deschamps, ka publikuar listën e lojtarëve të thirrur për ndeshjet e radhës. Skuadra franceze do të luajë kundër Holandës të premten më 13 tetor (për kualifikueset e EURO 2024) dhe kundër Skocisë në një miqësore të martën më 17 tetor. Lista; Portierë: Alphonse Areola (West Ham), Mike Maignan (Milan), Brice Samba (Lens)

Vazhdoni leximin →

Benzema sërish jashtë Francës; Deschamps kthehet t’ia mbyllë dyert e kombëtares

Didier Deschamps ia mbyll sërish dyert e kombëtares franceze Benzemasë. Sulmuesi i Realit të Madridit është lënë jashtë skuadre edhe për ndeshjet e radhës së eliminatoreve të Botërorit 2018 që ‘Blutë’ do të luajnë ndaj Holandës dhe Luksemburgut në 31 gusht dhe 3 shtator. Deschamps në një intervistë për ‘Le Parisien’ ka dhënë shpjegimin e

Vazhdoni leximin →

Benzema ‘shfryn’: Valbuena të mos thotë gënjeshtra, Deschamps, person jo koherent

Karim Benzema i kundërvihet Matthieu Valbuenës dhe trajnerit të përfaqësueses franceze Didier Deschamps. Sulmuesi francez është lënë prej kohësh jashtë skuadre për shkak të skandalit për shantazh ndaj mesfushorit të Lyonit dhe tashmë ai duket se e ka humbur durimin.  ‘Valbuena të mos thotë më gënjeshtra, pasi po më çmendin-tha Benzema për të përditshmen franceze

Vazhdoni leximin →