Guardiola: De Bruyne na fitoi ndeshjen

Manchester City ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në Londër, pasi ka triumfuar në udhëtim te Crystal Palace me rezultat 2-4. Pep Guardiola pati vetëm elozhe për mesfushorin belg duke theksuar se pavarësisht se sa vëmendje i kushton taktikës, sërish për të fituar ndeshjet i duhet një lojtar si De Bruyne. “De Bruyne ka

Vazhdoni leximin →

De Bruyne “përjashtohet” nga Belgjika

Kevin De Bruyne nuk është thirrur për miqësoret me Belgjikën, planifikuar për në fund të këtij muaji. Trajneri Domenico Tedesco, në fakt, vendosi të mos e thërriste atë përpara ndeshjeve kundër Irlandës dhe Anglisë, të planifikuara përkatësisht për 23 dhe 26 mars. Arsyeja? Lojtari i Mançester Sitit po lufton me një tendosje të muskujve, që mund

Vazhdoni leximin →

Haaland-De Bruyne, dyshja fatale

Mançester Siti ka mbijetuar katër muaj pa Kevin De Bryjnen dhe dy pa Erling Halandin. Tërheqja muskulore që pësoi belgu dhe stresi në këmbën e norvegjezit e la Pep Guardiolën pa dy yjet e tij. Për më tepër, në dhjetor, të dy rastisën në një muaj në infermieri. “Ne erdhëm këtu pa ta dhe jemi

Vazhdoni leximin →

Arabia ka gati miliardat për të bindur yjet

Kevin De Bruyne, Mohamed Salah dhe Son Heung-min do të jenë prioritetet kryesore për klubet e Ligës Saudite, teksa ata janë përgatitur për të shpenzuar 2 miliardë euro për të bërë realitet këtë. Yjet e Manchester Cityt, Liverpoolit dhe Tottenhamit janë caktuar si objektivat kryesorë për klubet në Lindjen e Mesme, në përpjekje për të

Vazhdoni leximin →

De Bruyne bie viktimë e grabitësve

Kevin de Bruyne ishte risia kryesore në seancën stërvitore të Man. City-t këtë të hënë, në Arabinë Saudite, një ditë para ndeshjes gjysmëfinale të Kupës së Botës për Klube me Urawa Reds. Mesfushori nuk ka luajtur që nga gushti. Manchester City u stërvit në Arabinë Saudite përpara debutimit në Kupën e Botës për Klube, të

Vazhdoni leximin →

Man City cakton çmimin e De Bruyne

Manchester City ka vendosur një çmim për mesfushorin Kevin De Bruyne pas interesit të madh nga Arabia Saudite. Belgu është në shënjestër të Al-Nassr përnjë lëvizje të mundshme verën e ardhshme, me klubin saudit që thuhet se është i sigurtë që mund ta bindë legjendën e Cityt të largohet nga futbolli evropian. Një lëvizje në

Vazhdoni leximin →