Juvja, besim te dyshja CR7-Morata dhe një llogari e hapur me Romën!

Nëse do të flasim për repartin ofensiv, atëherë detyrimisht mendja do të shkojë në Mynih, aty ku luajnë futbollistët më të dalluar. Dyshja Robert Levandovski-Tomas Myler është ajo që udhëheq renditjen e golave në Europë me 40 rrjeta të shënuar së bashku. Gjithsesi, në “podium” në këtë renditje është edhe dyshja e Juventusit, Kristiano Ronaldo-Alvaro

Vazhdoni leximin →

Fenomenit Ronaldo i pëlqen: Unë, Messi e CR7 bashkë? Cfarë makthi për mbrojtësit

Balon D’Or Dream Team i përpiluar nga Francë Football ngjalli diskutime për një formacion sa spektakolare aq edhe të cbalancuar, por ka entuziazmuar një prej protagonistëve të kësaj 11-shje; Fenomenin Ronaldo, I cili ishte përfshirë në qendër të sulmit në Skuadrën e Ëndrrave bashkë me Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin. ‘Cfarë skuadre-tha Ronaldo për revistën

Vazhdoni leximin →