Egnatia gati për Europën e kampionëve

Egnatia u ka dhënë fund përgatitjeve për duelin e ditës së mërkurë ndaj Boran Banja Luka. Një duel shumë i rëndësishem, me rrogozhinasuit që kërkojnë të kalojnë turin e parë të Champions League. Kampionët e Shqipërisë zhvilluan ditën e hënë në stadiumin e Luzit seancën e fundit stërvitore, dhe të martën kanë udhëtuar drej Bosnjes.

Vazhdoni leximin →

Egnatia kundër PAOK në raundin e dytë

Është hedhur sot në Nion të Zvicrës shorti i turit të dytë kualifikues të Champions League. Egnatia, skuadra kampione e Shqipërisë, do të luajë kundër boshnjakëve të Borac Banja Luka në turin e parë. Nëse skuadra rrogozhinase arrin që të kalojë me sukses këtë pengesë, atëherë në turin e dytë të kompeticionit më të rëndësishëm

Vazhdoni leximin →