Besart Berisha feston fanelën e Kosovës, sheh shifrën “100 gola”!

Ishte ndeshja për të festuar. Një shqiptar i lumtur luajti në ligën elitë të futbollit australian, dhe ky ishte Besart Berisha. Ish-sulmuesi i kombëtares, deshi të kremtonte, në ndeshjen e Melburn Viktërit ndaj Adelaides, mundësinë për të luajtur në përfaqësuesen e Kosovës, tani e tutje. Në një ndeshje të rëndësishme edhe për renditjen, futbollisti veteran

Vazhdoni leximin →

E quajnë makinë golash Besart Berishën, “fantazma” kuqezi

Besart Berisha po vazhdon të shkëlqej në elitën e futbollit të Australisë, ai që per stafin tonë s’vlente. Sulmuesi i Kosovës, Besart Berisha po vazhdoj të realizoj gola për skuadrën e Melbourne Victory. Prishtinasi ka shënuar dy gola ndaj Central Coast Mariners, të cilin takim Melbourne Victory efitoi me rezultat 0:3.