Fund brutal i boksierit legjendar amerikan Bernard Hopkins

Një nga boksierët më të mëdhenj amerikanë, Bernard Hopkins, pësoi, mbrëmë, një nokaut të rëndë në ndeshjen e fundit të karrierës së vet. Hopkinsi u nxor nokaut, në një mënyrë brutale, nga bashkatdhetari i tij, Xho Smith Junior, në raundin e tetë të ndeshjes mes tyre. Hopkinsi, në fakt, përfundoi jashtë ringut, kështu që e

Vazhdoni leximin →

Ngjyrat e kampionatit

Gara e futbollit superior në Shqipëri ka vetëm tre javë që ka filluar zyrtarisht dhe siç mund të ndodhë kudo, ende jemi të hutuar, në përpjekjet tona për të kuptuar se çfarë do të mund të shohim realisht gjatë këtij edicioni. Dhe këtu është fjala për futbollin në kuptimin real të fjalës, jo për shfaqe

Vazhdoni leximin →