Revolucion i thellë te Bayerni

Bayern Munchen është i vendosur për një revolucion të madh këtë verë me vetëm katër lojtarë të ekipit të parë që konsiderohen si ‘të paprekshëm’. Gjigandi gjerman duket se do të mbyllë për herë të parë pas 12 vitesh një sezon pa një titull lige, duke dorëzuar trofeun te Bayer Leverkusen që ka tetë pikë

Vazhdoni leximin →

Bayern nuk gjen paqe, përplasje Kimmich-Low

Fillimisht humbja ndaj Leverkusenit, më pas humbja në Champions League ndaj Lacios dhe në fund humbja ndaj Bochum-it vërtetuan një krizë të thellë në skuadrën e Tuchel. Prandaj është normale që nervat të jenë të tensionuara, sidomos mes ekipit dhe trajnerit. Siç raporton Bild, në fakt duket se Joshua Kimmich dhe Zsolt Low, zëvendësi i Thomas

Vazhdoni leximin →

Tifozët e Bayernit kërkojnë largimin e trajnerit Tuchel

Bayern Munich pësoi një disfatë të rëndë ndaj Bayer Leverkusen me bavarezët që u mposhtën në transfertë me shifrat 3-0. “Aspirinat” e trajnerit Xabi Alonso i “dhuruan” bavarezëve një goditje të fortë për llogaritë e kampionatit. Pas humbjes me Leverkusen, tifozët bavarezë shpërthyen në akuza ndaj trajneri Thomas Tuchel. Nëpërmjet rrjeteve sociale, pjesa më e

Vazhdoni leximin →

Bayern, dëmtohet edhe Alfonso Davies

Bayern Munchen ka konfirmuar se mbrojtësi Alphonso Davies, ka pësuar një tendosje të ligamenteve në gjurin e tij të majtë gjatë ndeshjes me Borussia Monchengladbach. Përmes një komunikate gjiganti gjerman njoftoi se kanadezi ka pësuar një dëmtim në fitoren me rezultatin 3-1 të shtunën ndaj Gladbachut. Ky lajm vjen si një goditje e rëndë për

Vazhdoni leximin →