Ronaldo vulos fitoren e Al Nasr

Al Nassr mposhti Al Wehda në transfertë në ndeshjen e vlefshme për javën e 13-të të Ligës Saudite. Miqtë fituan me rezultatin 3-1, dhe padyshim protagonist në këtë ndeshje ishte edhe sulmuesi portugez Kristiano Ronaldo. Kështu CR7 shënon golin e 13-të në kompeticion, duke përforcuar kështu statusin e tij si golashënuesi më i mirë. Pas këij

Vazhdoni leximin →

CR7 vuan në duelin e boksit

Cristiano Ronaldo dhe Georgina më shumë vuajtën sesa shijuan ndeshjen e boksit mes Tyson Fury dhe Francis Ngannou në Arabinë Saudite. CR7 dhe gjysma e tij më e mirë ishin pjesë e një rrethi të ngushtë të personazheve të famshëm që ndoqën “luftën” dhe hapjen e sezonit të boksit në Riad. Me ta ishin ndër

Vazhdoni leximin →

Kupa e Botës 2034, Arabia Saudite në avantazh

Arabia Saudite pritet të jetë vendi pritës i botërorit 2034. Pretendent tjetër për organizimin e kësaj Kupe Bote ishte dhe Australia. Për organzimin pranoheshin vetëm vende kandidatë nga Azia dhe Oqeania. Arabia Saudite ishte kandidati më serioz dhe sipas “Daily Mail” eventi do të kushtojë miliarda. Arabia Saudite kishte mbështetjen e të gjithave vendeve të

Vazhdoni leximin →

Tyson Fury, 200 milionë dollarë për dy duele në Arabi

Boksieri britanik, Tyson Fury do të arkëtojë 200 milionë dollarë duke kaluar kështu edhe Ronaldon e Neymar. Edhe pse dy futbollistët në fjalë e arkëtojnë këtë shumë në një sezon, boksieri mbajtës i gjerdanit WBC do të ndeshet në 28 tetor me Francis Ngannou dhe në 23 dhjetor me Oalexander Osyk, dy sfida që sipas

Vazhdoni leximin →

Lautaro kundër rrymës, nuk i intereson Arabia Saudite

Agjenti i Lautaro Martinez, Alejandro Camana, ka thënë dhe njëherë tjetër për mediet italiane se qëllimi i sulmuesit argjentinas është që të rinovojë me Interin. Camana theksoi se Martinez nuk do t’ja dijë, jo vetëm për ofertat nga Arabia Saudite, por për asnjë ofertë tjetër, pasi është duke menduar vetëm për “zikaltërit”. “Arabia është një

Vazhdoni leximin →