Antuan Grizman, lojtari francez i vitit për “Frans Futbollin”!

Pasi “i dha” Topin e Artë Kristiano Ronaldos, “Frans Futbolli” vazhdon të shpërndajë çmime. Ai i radhës ishte për lojtarin e vitit në Francë, dhe nuk mund të ishte tjetër përveçse Antuan Grizman. Sulmuesi i Atletikos së Madridit, udhëhoqi kombëtaren e “gjelave” deri në finalen e Europianit në Paris, pasi shënoi dy gola ndaj Gjermanisë,

Vazhdoni leximin →