Ansu Fati vendos për të ardhmen, anësori spanjoll zgjedh “londinezët”

Gjatë mesditës së kësaj të mërkure, në mediat evropiane qarkulloi lajmi se londinezët e Totenhem kërkonin huazimin e anësorit spanjoll të “katalanasve” të Barcelona, Ansu Fati deri në fundin e sezonit 2023-2024. Kjo ofertë është pranuar nga vetë lojtari, i cili pavarësisht ofertës së “andaluzianëve” të Sevilla zgjodhi të provonte një “aventurë” të re në

Vazhdoni leximin →

Ansu Fati vendosi tjetër rekord pas El Clasicos

Ansu Fati shkruan sërish emrin në librin e rekordeve në futbollin spanjoll pas El Clasicos të së shtunës. Sulmuesi ende 17 vjecar shënoi golin e tij të parë ndaj rivalëve historikë të Barcelonës, Real Madrid, e treta për të, por e para si titullar duke e cuar në total 11 numrin e golave të shënuar

Vazhdoni leximin →

Artikulli racist ndaj Ansu Fati, Dembele i bashkoher Griezmann në mbrojtje të 17 vjecarit

Kronika e gazetarit të ABC, Salvador Sostres për ndeshjen mes Barcelonës dhe Ferencvaros ka shkaktuar shumë polemika në Spanjë me Sostres që bëri disa krahasime raciste për Ansu Fati. I pari që reagoi ndaj artikullit ishte Antoine Griezmann që iu drejtua rrjeteve sociale për të denoncuar këtë artikull polemizues teksa theksoi: ‘Ansu është një djalë

Vazhdoni leximin →