Ansu Fati vendosi tjetër rekord pas El Clasicos

Ansu Fati shkruan sërish emrin në librin e rekordeve në futbollin spanjoll pas El Clasicos të së shtunës. Sulmuesi ende 17 vjecar shënoi golin e tij të parë ndaj rivalëve historikë të Barcelonës, Real Madrid, e treta për të, por e para si titullar duke e cuar në total 11 numrin e golave të shënuar

Vazhdoni leximin →

Artikulli racist ndaj Ansu Fati, Dembele i bashkoher Griezmann në mbrojtje të 17 vjecarit

Kronika e gazetarit të ABC, Salvador Sostres për ndeshjen mes Barcelonës dhe Ferencvaros ka shkaktuar shumë polemika në Spanjë me Sostres që bëri disa krahasime raciste për Ansu Fati. I pari që reagoi ndaj artikullit ishte Antoine Griezmann që iu drejtua rrjeteve sociale për të denoncuar këtë artikull polemizues teksa theksoi: ‘Ansu është një djalë

Vazhdoni leximin →

Manchester United ‘i fiksuar’ me Ansu Fatin

Manchester United e ka shndërruar Ansu Fatin në rangun e një prej objektivave kryesorë të merkatos për sezonin e ardhshëm dhe është gati të bëjë të pamundurën për të siguruar shërbumin e tij. Pas dy tentativave të para që shkuan dëm pasi Barcelona I refuzoi ofertat e Djajve të Kuq për talentin e saj, klubi

Vazhdoni leximin →