Euro 2025, Bushi publikon listën e lojtarëve

Trajneri i Kombëtares shqiptare U-21, Alban Bushi doli këtë të martë në një konferencë për mediat, në kuadër të dy ndeshjeve kualifikuese të EURO 2025, ndaj Finlandës (22 mars, ora 17:00) dhe Zvicrës (28 mars, ora 17:00). Trajneri i kuqezinjve nën 21 vjeçarë komentoi listën e 23 lojtarëve të grumbulluar për këto dy sfida të

Vazhdoni leximin →

Shqipëria tjetër, U-21 turpërohet në Rumani

Në natën e kualifikimit të Shqipërisë në Euro 2024, një skuadër tjetër kuqezi zbriti në fushë dhe dështoi në mënyrë spektakolare. Shqipëria U-21 zhvilloi ndeshjen e pestë kualifikuese në Grupin E ndaj Rumanisë U-21 në transfertë. Kuqezinjtë u mundën 5-0, në sfidën që u luajt në stadiumin “Superbet Arena”. Trajneri Alban Bushi e nisi me këtë

Vazhdoni leximin →

Gazetari nga Kosova sulmon Alban Bushin

Kohët e fundit po bëhet çështje debati në Kosovë zgjedhja e futbollistëve dardan të luajnë për Kombëtaren e madhe, Shqipërinë. Rastet e Mirlind Dakut, Arbnor Mujës, Adrion Pajazitit dhe Medon Berishës kanë ngritur polemika në një pjesë të opinionit publik të Kosovës. I tillë është edhe gazetari Ylber Kelmendi. Me një postim në rrjetin e

Vazhdoni leximin →

Bushi shpall listën anti-Rumani dhe Mali i Zi

Trajneri i Kombëtares U-21, Alban Bushi, ka shpallur listën me emrat e 24 lojtarëve të ftuar për dy ndeshjet kualifikuese të EURO 2025 ndaj Rumanisë dhe Malit të Zi në transfertë. Dhjetë lojtarë vijnë nga klubet e kampionatit shqiptar, kurse pjesa tjetër aktivizohen në kampionatet jashtë vendit. Nuk mungojnë risitë në listën e Kombëtares U-21,

Vazhdoni leximin →

Kombëtarja U-21 na dhuron një mrekulli tjetër

Shqipëria U-21 luajti sot ndaj Rumanisë U-21 ndeshjen e dytë të kualifikueseve të Europianit të kësaj grup-moshe, duke triumfuar me rezultatin 3-2 pas një ndeshjeje të mbushur me emocione. Formacioni i Shqipërisë: Klidman Lilo, Behar Ismaili, Ermis Selimaj, Adrian Bajrami, Ajdi Dajko, Arda Kurtulan, Medon Berisha, Arlind Rexhepi, Adrion Pajaziti, Stiven Shpendi, Geralb Smajli. Minutat

Vazhdoni leximin →