Roger Federer e ka një sekret; makaronat italiane…

Është tenisti më i mirë në histori dhe ka fituar 19 tituj Grand Slam, bëht fjalë për Roger Federer. Por cili është sekreti Isuksesit të tenistit nga Bazeli? Këtë na e tregion vetë 35 vjecari nëpërmjet një postimi në ‘Facebook’ duke publikuar një foto të tij gjatë një vizite në selinë e komoanisë së famshme të prodhimit të makaronave ‘Barilla’ në Parma. Kampioni zviceran e kaloi jnjë ditë mes ounëtorëve të kësaj kompania madje duke marrë pjesë në porcesin e prodhimit të makaronave. Luca barilla, preferoi Federer si imazhin e barillas pas gjithnjë ka ëndërruar që Roger të bashkohej me këtë kompani në misionin për të ndihmuar njerëzit që të ushqehen sa më mirë për të ruajtur shëndetin e  tyre por edhe Planetin. Për më tepër, ish numri 1 I botës I ka makaronat përbërësit kryesorë të dietës së tij të përditshme ushqimore dhe kjo e bëri akoma më natyrale bashkëpunimin mes tij dhe ‘Barillas’.

Sfidanti.al