Kur fiton Dallasi në NBA? Atëherë kur kthehet Donçiç

Nuk pati rëndësi fakti se po luanin në fushë kundërshtare, dhe madje në çfarë fushe. Dallas Maveriksi ishte në “Stejpëll Sentër” ndaj Klipersave vendas, por mjaftoi kthimi nga dëmtimi i Luka Donçiçit që gjithçka të ndryshonte. Skuadra nga Teksasi, që kishte humbur disa ndeshje radhazi, triumfoi 112-104 pas kohës shtesë falë dyshes europiane. Donçiç shënoi 26 pikë dhe iu afrua një tripëll dabëlli me 9 topa në tabela e 9 asistë, ndërsa Kristaps Porzingis shtoi 30 pikë e 7 topa në tabela. Klipersat ende nuk e kanë yllin kryesor, Leonardin e dëmtuar, ndërsa Pol Xhorxh pati 26 pikë, kurse Rexhi Xhekson 31 pikë e 10 topa në tabela. Me këtë fitore, Dallasi e la prapa ekipin nga Kalifornia në Konferencën Perëndimore, me 10 fitore e 7 humbje ndaj 10 fitoreve e 8 humbjeve.

Sfidanti.al