Fetel ben mea culpa: Gabimi eshte imi, jam shume i zhgenjyer

Xhiroja e 52 e Çmimit te Madh te Gjermanise ne Hokenhajm rezultoi fatale per Sebastian Fetel. Piloti gjerman gaboi dhe doli jashte piste duke u terhequr perfundimisht nga gara. Dhe e gjithe kjo ndodhi kur piloti i Ferrarit po e kryesonte pa probleme  gati.  Vete Fetel e pranoi gabimin e tij duke mos e fshehur zhgenjimin.

‘Bera nje gabim te vogel por qe pati impakt te madh-tha Fetel pas perfundimit te gares-po administronim gjithcka mire, por isha une ai qe gaboi. Jam vertet i zhgenjyer pasi deri ne ate moment e kishim fitoren ne dore’.

Pas gares se Gjermanise, Fetel e sheh veten te zbrese serish ne vendin e dyte pas Hamilton me britanikun qe ka 17 pike me shume.

Sfidanti.al