Denveri mund Klipersat në LA, edhe me një Jokiç me një “këmbë”

Kauai Leonard ishte ai që është gjithmonë, por Los Anxhelos Klipersat humbën. Edhe pse luajtën në shtëpi, sërish Denveri doli më i fortë duke fituar 101-94 duke kryesuar gjatë gjithë kohës e duke përballuar presionin në fund të Leonardit me shokë. Basketbollisti me numër 2 shënoi 24 pikë, kapi 12 topa në tabela, shërbeu 4 asistë, vodhi 2 topa e bllokoi një gjuajtje, por nuk mjaftoi, ashtu siç nuk mjaftuan 17 pikët e Pol Xhorxhit. Denveri u tregua më shumë skuadër ndonëse lideri i saj nuk ishte në maksimum.

Nikola Jokiç për momentin nuk duket ai lojtari i jashtëzakonshëm që tmerronte kundërshtarët dhe udhëhiqte ekipin, ndonëse vlerësimi për të ishte pozitiv. Ai mori notën 13 nga faqja zyrtare e NBA-së, duke qenë më i miri i Denverit ndonëse shënoi vetëm 14 pikë, kapi 7 topa në tabela e shërbeu 7 asistë, pak për standardet e tij. Në të vërtetë lojtarët e Denverit shpërndanë pikët, me Marrejn që pati 23, Porterin 20, Bartonin 19 dhe Gordonin 14. Vetëm 9 lojtarë ishin në parket, por kjo nuk ndikoi sepse ndeshja u fitua.

Sfidanti.al