Granit Xhaka tek Leverkuseni për 15 milionë euro

Kontrata do të jetë deri në vitin 2027, dhe klubi gjerman ka ndërmend të krijojë një skuadër të fortë. Nuk dihet nëse trajneri Shabi Alonso do të qendrojë edhe për sezonin e ardhshëm, sepse kërkohet nga shumë anë e mbi të gjitha nga Bajerni (thuhet), por e sigurt është që Granit Xhaka do ta veshë fanelën e Leverkusenit. Kontratë 4-vjeçare, ndërsa Arsenali do të marrë 15 milionë euro për kartonin. Bajeri synon të marrë edhe lojtarë të tjerë dhe mendohet se do të investojë deri në 100 milionë euro.

Sfidanti.al