Ulrih serish ne pranga; tani e akuzojne per tentative vrasje

Telashet nuk kane te sosur per Jan Ulrih. Ish çiklisti gjerman eshte arrestuar serish, kete radhe gjithcka ndodhi ne Frankfurt me akuzen e abuzimit ndaj nje prostitute.

Lajmi behet i ditur nga e perditshmja ‘Bild’ sipas se ciles Ulrih u arrestua ne nje hotel luksoz me akuzen e tentatives per vrasje. Nje zedhenes i policise tha per AFP se Ulrih, fitues i Turit te Frances ishte nen efektin e alkolit dhe droges me momentin qe u arrestua.

Ulrih ishte rilthyer me Gjermani vetem pak dite pas arrestimit te tij ne Majorka per agresion ndaj fqinjit te tij aktorit dhe regjisorit Til Shvajger. Ish ciklisti kishte synim t’i nenshtrohej nje terapia per te luftuar varesine nga alkoli dhe droga. Vete Ulrih diten e arrestimit te tij ne Majorka deklaroi se kishte marre e bere gjera per te cilat eshte penduar dhe kjo ka ndodhur pas ndarjes se tij nga bashkeshortja Sara dhe distanca e larget me femijet e tij.

Sfidanti.al