Turi i Francës ka tifozen e saj të veçantë; modelen dhe sportisten ekstreme, Anais Zanotti

Anais Zanotti është një admiruese e Turit të Francës që ka startuar prej dy ditësh. Megjithatë ajo nuk harron ta ndjekë atë edhe pse kalendari i aktiviteteve të saj është i ngjeshur. Zanotti është një modele, por edhe aplikuese e sporteve ekstreme. Bukuroshja 31 vjecare e lindur në Saint Tropez dhe që jeton në SHBA e më kontretisht në Miami. Me baba francez dhe nënë italiane, Anais Zanotti ka pushtuar kopertinat e disa prej revistave më prestigjioze si Playboy, FHM, Maxim, GQ apo Esquire. Ajo është në gjendje që të bëjë hedhje me parashutë nga 1450 m madje i ka regjistruar gjithcka me kamera GoPro. Sikur të mos mjaftonte kjo, Zanotti është eksperte edhe në artet marciale si dhe është e aftë të përdorë cfarëdolloj arme.

sfidanti.al