Peixh, golfistja më seksi në botë

Peixh Spiranac është e njohur më shumë si modele, sesa si lojtare golfi, duke pasur parasysh se është vetëm numri 1093 në kalsifikimin botëror. Amerikania 23 vjeçare ka 800 mijë ndjekës në Instagram dhe identifikohet si “golfistja më seksi e botës”. Një video ku shfaqet duke dërguar topin e golfit në një gotë, pasi e ka përplasur në murin e shtëpisë, ka thyer rekorde klikimesh. Peixh, të paktën për diçka është numri 1 në botë.