Miss Universi mahnit Roland Garros; 23 vjecarja franceze i tërheq të gjithë pas vetes

Është koha e turneut të dytë Grand Slam të vitit, Roland Garros ku në fushë zbresin të gjithë yjet e këtij sporti. Por ditët e fundit në tribunat e impianteve të këtij turneu shkëlqimi u rrit akoma më shumë pasi e pranishme ishte vetë fituesja e konkursit të bukurisë, Miss Universi dhe bëhet fjalë për studenten franceze Iris Mittanaere. 23 vjecarja e tërhoqi menjëherë vëmendjen e fotografëve të pranishëm në turneun parizien të cilët për një moment e kthyen atë në shënjestrën e objektivave të aparatëve të tyre.

sfidanti.al