Hokej ne akull; lojtarja me e mire demtohet, ja si e ben njoftimin Spartak i Moskes

Ne Rusi gjendet nje menyre e vecante ne kufijte e seksizmit per te bere te ditur demtimin e lojtares me te mire. Kjo eshte ajo qe ka bere skuadra e hokejit ne akull, Spartak i Moskes me Julia Ushakoven. Kjo e fundit qe eshte edhe ylli i Spartakut te Moskes, pesoi nje demtim ne kavilje dhe Spartaku i Moskes e beri te ditur lajmin duke postuar foton e sportistes te shtrire ne sallen e testeve mjekesore e shfaqur vetem me veshje intime.

Fotoja beri menjehere xhiron e botes ne rrjetet sociale dhe kjo solli indinjaten e shume perdoruesve ne Twitter ne lidhje me kete zgjedhje te skuadres ruse te hokejit ne akull.

Sfidanti.al