Futbollistet femra te Barçes takim me yllin hollivudian, Xhulia Roberts

Xhulia Roberts eshte nje admiruese e futbollit keshtu qe ajo ndoqi nga prane ndeshjen e Barcelones me Totenhemin qe u mbyll 2-2 dhe 5-3 me penallti per katalanasit. Protagonistja e filmit ‘Pretty Woman’ perfitoi nga rasti dhe takoi lojtaret e skuadres se femrave te Barcelones duke bere edhe nje fotografi me to.

Pas takimit aktorja e njohur mori nje fanele te Barcelones me emrin e saj ne te nga presidenti i kampioneve te Spanjes, Josep Maria Bartomeu. Nuk eshte hera e pare qe Xhulia Roberts ndjek ndeshjet e Barcelones. Vitin e kaluar ajo ishte ne Bernabeu per ndeshjen El Clasico mes Barcelones dhe Realit duke bere nje foto edhe me Leo Messin, por takoi dhe lojtare te Realit te Madridit.

Sfidanti.al