Fatura e festës së Lionel Messit prej 37 mijë Eurosh? Argjentinasi përgënjeshtron gjithçka

Lionel Messi së fundmi është vënë në qendër të polemikave për shkak të shpenzimeve të kryera në festime gjatë pushimeve në Ibiza së bashku me Luis Suarez e Cesc Fabregas e bashkëshortet e tyre. Gjithcka nisi nga një faturë e publikuar në rrjetet sociale nga një prej punonjësve të një lokali në Ibiza, sipas së cilës Messi kishte shpenzuar 37 mijë Euro në pije e ushqim. Sipas faturës së publikuar rezultonte se ishin blerë 27 pizza e 41 shishe shampanje Dom Perignon, dicka që nuk rakordonte që nga fillimi i kësaj historie duke parë se nuk ishin të njëjtët njerëz në sfondin e fotos së Suarez me ata në foton e Messit e Fabregas. Vetë Messi përgënjeshtroi këtë ‘informacion’ duke bërë komentin e tij te profili i autorit të këtij ‘lajmi’, Juez Central, që e fshiu këtë postim, ndërkohë që më vonë kërkoi ndjesë . ‘Hahahaha cfarë mënyrë për të folur, si i sajojnë gjërat dhe më e bukura është që njerëzit i besojnë-shkruhet në komentin e Lionel Messit.

sfidanti.al