Fabregas qetëson Konten, spanjolli e ka “aspirinën” për të qenë gjithnjë “top”!

Kur diçka nuk shkon, ajo është pranë tij për ta ngushëlluar. Nëse ai ka nevojë të ndajë një moment lumturie me një njeri të afërt, sërish atë e ka në krah. Duken një dyshe e mrekullueshme Sesk Fabregas dhe Daniela Siman (Semaan), pavarësisht se diferenca në moshë është e madhe, ai 30 vjeç, ndërsa ajo 42. Gjithsesi, dashuria nuk e njihka moshën dhe aq më tepër, zonja Siman nuk tregon aspak për aq sa shkruhet në pasaportë.

Sesk u shlodh pikërisht në prani të së dashurës së tij (me të cilën ka 3 fëmijë), pas fitores 2-1 ndaj Leisterit, dhe në pritje të duelit në Champions ndaj Karabakut (në foto). Bukuroshja me origjinë nga Libani, që ka edhe dy fëmijë me ish-burrin e saj libanez, duket se po ia kalon mirë me futbollistin profesionist të Çelsit, dhe nuk ka sesi të jetë ndryshe. Duket se trajneri i Çelsit, Konte, mund të shqetësohet për të tjerët, por jo për Fabregasin.

Edhe fotot e mëparshme tregojnë pikërisht një lumturi të tillë. Me një bluzë prej gati 700 eurosh (sa një rrogë modeste në Perëndim) dhe me miliona e miliona euro apo paund stërlina në bankë, Sesk dhe Daniela jetojnë ëndrrën e tyre dhe as nuk kanë lidhje me shumicën e njerëzve të kësaj bote.

Sfidanti.al