Guardiola mund të largohet nga Manchester City

Guardiola e ka vendosur veten si një nga menaxherët më të mëdhenj të Ligës Premier, duke e çuar Cityn drejt një triumfi historik. Megjithatë, 52-vjeçari nuk do të jetë përgjithmonë dhe pritet gjerësisht të largohet nga klubi në vitin 2025, pas skadimit të kontratës së tij. Ndërkohë, hetimi në pritje për shkeljen e mundshme të klubit të ligjeve të “fair play”-it financiar mund ta shohë Guardiolën të largohet përpara kësaj kohe. Por kur ish-lojtari dhe trajneri i Barcelonës zgjedh të kërkojë të largohet nga City, ata mund të kenë zëvendësuesin perfekt në Michel Sanchez, i cili e ka udhëhequr Gironën në majën e La Ligës këtë sezon. Edhe drejtori sportiv i klubit, Quique Carcel, mendon se Sanchez ka të gjitha aftësitë për të pasuar Guardiolën në Etihad.

sfidanti.al