Belami: Vinsent Kompani flet 5 gjuhë, unë mezi flas njërën!

Gjithsesi, kjo dyshe punon bashkë në stolin e Bërnlit, dhe uellsiani është ndihmës i belgut. Krejg Belami flet shumë bukur për mënyrën sesi shkon bashkëpunimi i tij me Vinsent Kompaninë, ish-kapitenin e Mançester Sitit. Kompani është trajneri i parë dhe Belami është ndihmësi. “Vinsenti flet 5 gjuhë të huaja, – thotë ish-sulmuesi, – ndërsa unë mezi flas një. Gjithsesi, ne punojmë mirë sepse që të dy flasim gjuhën e futbollit”. Pep Guardiola ka thënë se Kompani një ditë do të bëhet trajner i Man. Sitit sepse praktikon një futboll shumë të bukur.

Sfidanti.al