Zgjodhi profesionin e trajnerit, Henri refuzoi oferten e Sky

Tierri Henri ka vendosur t’i perkushtohet plotesisht profesionit te trajnerit. Sipas tabloidit britanik ‘Daily Mail’, asistenti i Roberto Martinez te Belgjika qe u rendit e treta ne Boterorin e Rusise, refuzoi kontraten me SKY si komentator sportiv nga e cila do perfitonte 12 milione Euro.

‘Vendosa te le punen te Sky, per te pasur me shume kohe ne fushe dhe te perqendrohem ne arritjen e synimit tim-tha Henri.

Gjithnje sipas ‘Daily Mail’, tashme per Henri kane ardhur 3 oferta nje nga te cilat eshte ajo e Aston Viles ne Championship(Divizioni i dyte anglez).

Sfidanti.al