Vetëm Bas Dosti i Sportingut mund t’ia marrë Mesit “Këpucën e artë”

Kapiteni i Barcelonës, Lionel Mesi, mbas dy golave që shënoi në ndeshjen “El Klasiko”, iu afrua edhe më shumë trofeut “Këpuca ea rtë”. Mesi, tani, ka në “bagazhin” e tij 31 gola, ndërkohë që konkurrenti më i afërt i tij është holandezi Bas Dost i Sportingut të Lisbonës me 29 gola. Megjithëse Kavani ka shënuar 31 gola, koeficienti i Ligës franceze është 1,5 kundrejt 2 të Primerës, kështu që edhe ky sulmues uruguajan ndodhet mbas Mesit. Në Top-10-shën më të mirë ndodhen, gjithashtu, Obamejangu, Levandovski, Ikardi, Beloti dhe Lukaku.

Sfidanti.al