Tamam në tunel , Modriç fton Nejmarin: “Po të presim tek Reali”

Të presim…”, kështu i ka thënë Modric, sulmuesit brazilian Neymar, pas miqësores mes Brazilit e Kroacisë.

Pas miqësores mes Kroacisë e Brazilit, ku fituan këta të fundit dhe Neymari u rikthye nga dëmtimi me supergol, në tunelin që dërgon në dhomat e zhveshjes janë takuar Modrici dhe talenti brazilian, që kanë shkëmbyer fanellat.

Gjatë shkëmbimit të fanellave, ata i nënshkruan ato dhe AS raporton se Modric i thotë Neymarit: “Të presim, eh”.

Pasi Modric e ftoi haptazi në Real Madrid, Neymar vetëm buzëqesh.