Zaneti mban Ikardin: Nuk iken, perkundrazi do rinovoje

Mauro Ikardi, pas nje periudhe qetesie, ditet e fundit u vu serish ne qender te zerave te merkatos dhe serish emri i tij u lidh me ate te Realit te Madridit. Ai qe del ne skene dhe flet per kete çeshtje eshte Havier Zaneti i cili jo vetem mohoi largimin e Ikardit, por konfirmoi edhe rinovimin e shpejte te kontrates se tij.

‘Ikardi qendron te Interi-tha Zaneti, tashme ne rolin e zv/presidentit te klubit-ai erdhi nje dite para afatit per te pershendetur shoket e rinj te skuadres. Me t’u mbyllur merkatoja e transferimeve do te nisim bisedimet me te per rinovimin e kontrates. Ai eshte shume i lumtur me ne. Prej 2 vitesh ai mban fashen e kapitenit dhe sillet si i tille’.

Sfidanti.al