Milan apo Interi? Derbi thyen rekord për bileta..3,7 milionë euro!

 

 

Ne mbremje do të zhvillohet një nga derbit më të mëdhenj në Itali, ai ndërmjet Milanit dhe Interit, te cilate dhe pse nuk kane shkelqimin e dikurshem, mund te ngushellohen vetem per nje fakt: San Siro eshte tejmbushur dhe vlera eshte rekord..3,7 milione euro.

Përveç derbit dhe rivalitet në mes të dy skuadrave nga i njëjti qytet, MIlan dhe Inter, kjo ndeshje ka rëndësi edhe për ecurinë e tyre në Serie A.

Milan dëshiron të mbaj hapin me Juventusin, ndërsa Inter në anën tjetër dëshiron të nis mirë aventurën me trajnerin e ri Stefano Pioli dhe të kthehet te rezultatet pozitive.

Milan: Donnarumma; Abate, Paletta, Romagnoli, De Sciglio; Kucka, Locatelli, Bonaventura: Suso, Bacca, Niang

Inter: Handanovic, D’Ambrosio, Medel, Miranda, Ansaldi, Kondogbia, Brozovic, Joao Mario, Candreva, Pericis, Icardi