Interi në pikë të hallit, Ikardi në pikën më të lartë

Inter mund të jetë duke kaluar momente të vështira, por Mauro Icardi po kalon momentet më të mira në karrierë.

Icardi këtë edicion ka shënuar 14 gola në Serie A dhe ka dhuruar 5 asiste, më shumë se çdo futbollistë tjetër.

Pas tij renditet Edinson Cavani i PSG’së me 18 gola, Diego Costa ka 13 gola dhe 5 asistime, Alexis Sanchez ka 12 gola e 6 asistime, ndërsa Aubameyang 16 gola dhe një asistim.