Çfarë ndodhi me Lacion ndaj Juves? Higuain habitet”ku ishte Lacio

Gonzalo Higuain ka thënë se Lazio nuk e rrezikoj asnjëherë Juventusin dhe kjo ishte një habi.

Sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain është shumë i lumtur për fitoren ndaj Lazios me rezultat 2:0.

Kur foli për ndeshjen, ai tha se Lazio nuk i rrezikoj ata asnjëherë.

“Lazio nuk na rrezikojë ndeshjen dhe ne fituam tre pikë shumë të mëdha, por ndeshja e tyre ishte shume e vogel”, tha Higuain për Sky Italia.