Rusia akuza e radhes: lojtaret kane thithur amoniak per te permiresuar paraqitjen

Nuk shuhen dyshimet per perdorim te substancave te dyshimta. Kete radhe akuzat vijne nga Gjermania dhe me konkretisht nga e perditshmja ‘Bild’. Kjo e fundit publikoi nje artikull ku theksonte se disa prej lojtareve te Rusise kishin thithur amoniak ne ndeshjen kunder Kroacise per te qene me mire fizikisht se kundershtaret.

Vete kjo e perditshme ka theksuar se kjo substance nuk eshte ne listen e lendevevte ndaluara, por ka si efekt permiresimin e performances. Per te provuar teorine e saj, ‘Bild’ publikoi ne rrjetin social Twitter nje foto te mbrojtesit Katepov qe ishte duke nuhatur diçka perpara se te hynte ne fushe.

Sfidanti.al