PSG, Mbape rebelohet: Taksat per ate qe perfitoj, i paguaj vete

‘I paguaj une vete taksat per ate qe fitoj-kjo eshte ajo qe theksoi Kilian Mbape ne nje interviste per ‘Franceinfo’ duke hedhur poshte informacionet e publikuara nga Mediapart ne lidhje me menyren e transferimit te tij te Paris Sen Zhermen.

Sipad ketyre informacioneve qe u zbuluan nga Football Leaks, Mbape u kishte kerkuar drejtuesve te PSG qe te paguanin taksat e tij, por Mbape e mohoi kete duke deklaruar se e zgjodhi PSG per motive krejtesisht sportive.

‘Per mua ishte shume rendesishmente shkoja ne nje klub ku mund te shprehja te gjithe potencialin tim dhe per kete arsye zgjodha PSG-tha Mbape-por eshte e qarte se ka tratativa dhe ndonese shume gjera qe jane thene jane te paverteta, transferimi im eshte i rregullt. Ajo qe me ben te qesh eshte se sipas Mediapart eshte nje portal qe zbulon parregullsite ne futboll, por ajo cfare kam bere une eshte e ligjshme, nuk e kuptoj’.

Sfidanti.al