Ozil dhe Xhaka “yjet që zhgënjejnë” në Londër

Goal.com ka përzgjedhur formacionin e dështakëve nga xhiroja e shtatëmbëdhjetë e Premierligës. Në  mesin e dështakëve janë edhe dy yjet e Arsenalit: Granit Xhaka dhe Mesut Ozil, te cilet e merituan formacionin e keq pas deshtimit kolektiv dhe personal ne ndeshjen me Sitin. Goli i Ulkot ishte vetem nje iluzion dhe pastaj, siç u ndodh shpesh “gunersave”,  kane dorezuar armet per te pranuar humbjen.