Prandeli deshton dhe ne Dubai; skuadra e Al Nasr e shkarkon

Ne Itali eshte shprehja ‘Non c’è due senza tre’, nje fraze e cila mund i shkon per shtat pikerisht Cezare Prandelit i cili deshton edhe ne aventuren e tij ne Dubai.

Skuadra e Al Nasr e shkarkoi trajnerin italian i cili e perjeton nje situate te tille per te treten here pas atyre me Gallatasarajin ne Turqi dhe Valencian ne Spanje. Fatale per Prandelin rezultoi eliminimi ne 1/8 e finaleve te Presidents Cup nga skuadra Dibba Al Fujairah.

E verteta eshte se Al Nasr edhe ne kampionat nuk po shfaqet mire pasi eshte ne vendin e katert me 5 fitore, 2 barazime dhe 5 humbje, 11 pike larg skuadres kryesuese Al-Ain.

Sfidanti.al