Paraja bën edhe Steven Gerrard sheik…

Ish-mesfushori anglez, Steven Gerrard, aktualisht trajner i Al-Ittifaq është shfaqur në oublik me veshjen tradicionale të Arabisë Saudite, si pjesë e kontratës për të promovuar vendin e Lindjes së Mesme pasi imazhi i tij vlerësohet ende shumë në mbarë botën. Ai është veshur në stil tërësisht arab gjatë ditës Kombëtare të Arabisë Saudite.

Në ekipin e Gerrard bëjnë pjesë yje si Jordan Henderson, Gini Wijnaldum dhe Demarai Gray ndrsa shumë shoejt mund të bashkohet edhe Jesse Lingard. Karriera e Gerrad në Arabi po ecën në drejtimin e duhur pasi në 7 ndeshjet e para ai numëron 5 fitore.

sfidanti.al